Nejdražší šperk na světě: A Heritage in Bloom.

Novinky, které můžete vidět, přicházejí z Hongkongu a klenotnictvým Chow Tai Fook, který stvořil kus umění, které se snadno může stát tím nejdražším šperkem – diamantový náhrdelník s nefritem, který váží 383,4 karátů a je pojmenován A Heritage in Bloom.

Tento náhrdelník byl navržen Wallace Chanem, a je možné jej nosit 27 různými způsoby tak, že zkombinujete různé části. Je zdoben 11 551 diamanty, včetně 24 bezchybných a bezbarvých řezaných kamenů, které zajistil Chow Tai Fook.

Hlavní ozdobou je však diamant o 104 karátech, který byl oříznut z Cullinan Heritage diamantu, který váží 507,55 karátů. Chow Tai tento diamant koupil v roce 2010 za aukční cenu 35 milionů dolarů.

Design tohoto náhrdelníku dokonale odráží čínskou kulturu. Kolem 104 karátového diamantu je kruh bílého nefritu, který Chow použil k symbolizaci tekoucí kultury, protože nefrit je na východě oceňován a dokonale se hodí k diamantu, což je zase velmi důležité na západě. Na tomto náhrdelníku tedy vidíme sady diamantů a nefritu, se dvěma diamanty ozdobenými netopýry, kteří symbolizují štěstí, a dvěma motýli, kteří zaměňují sny a realitu, což je ódou taoismu.

Cena náhrdelníku se pohybuje kolem 200 milionů dolarů. Ale tento kus si nikdo nekoupí – a to ne z nedostatku zájmu. Jednoduše není na prodej, protože je součástí soukromé sbírky cenných předmětů Chow.

 

Zdroj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

-->