Jak správně prodat historickou budovu

Především si musíte ujasnit, co vlastně prodáváte a odpovědět si na následující otázky:

  • Je to zámek nebo usedlost? Je to rodinné sídlo nebo zajímavý komerční projekt? Jen upozorníme, že investiční projekt může vzniknout na užitné ploše minimálně 1 200 m2, jinak se zámek může využívat jen pro soukromé účely.
  • Jaký je potenciál zámku pro budoucí využití? Jen prosím už přestaňte opakovat „domov důchodců“. Zámky se pro sociální ústavy nehodí!
  • Jaká je historie zámku? Který z majitelů byl tím nejvýznamnějším a opravdu svůj majetek zvelebil? Čím se zámek proslavil? Jaké důležité události se tu odehrály? Kdo tento zámek stavěl? Který z legendárních stavebníků, umělců nebo sochařů se podílel na vzniku budovy? Jaká fakta svědčí o tom, že zámek přináší štěstí? Jak tyto informace může využít budoucí majitel?
  • Máte archivní dokumenty, které potvrzují všechny Vaše odpovědi? Máte plány budovy a pozemku? Jaké jsou současné náklady spojené s údržbou zámku? Kolik bude stát rekonstrukce?
  • Jaké legendy jsou spojené se zámkem? Straší zde? Je možnost, že by byl na Vašem zámku schován poklad?
  • Může být pro investora zámek zajímavý? Za jakých předpokladů? Jak si zajistí klientelu? Kolik budou stát služby v jeho zámku?

 

Ano, otázky jsou docela složité, ale to je jen první krok, který musí udělat profesionální prodejce historických nemovitostí. Další doporučení vám zašleme v následujících newsletterech.

Pokud máte už nyní nějaké dotazy, můžete se zatím obrátit přímo na Olgu Vokuevou, která u nás připravuje prezentace zámků a hradů, a která pomáhá realitním makléřům spravně prodávat historické nemovitosti . Její email: castle@vipcastle.com, tel. 776 788 882.

 

Pokud jste vlastníkem starožitného skvostu, obracejte se prosím přímo na Natallii Makovik – email: makovik@vipcastle.com, tel.: 776 788 881

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

-->